Zelené potraviny - zdravější život pro Vás a Vaši rodinu

Podle potíží

Všechny nemoci

Další informace

Zajímavé články

Zajímavé články

Revmatická onemocnění

Revma

Revmatická onemocnění představují velkou skupinu chorob, které se projevují především bolestmi v kloubech a svalech. Často jsou doprovázeny otoky hlavně drobných kloubů ruky či zápěstí, jejich zarudnutí a posléze i deformitami. Postihují ale i jiné orgány a systémy, např. ledviny a srdce, kůži atd.

Chronický revmatismus je často zaviněn vysokým zatížením těla kyselinami. Podporuje ho především nadměrná konzumace bílkovin, jež nemohou být zhodnoceny. Jejich konečné produkty-kyseliny-musí být neutralizovány zásadami a vyloučeny z těla. Není-li k dispozici dostatek potřebných zásaditých látek, zůstanou kyseliny v těle a ukládají se v tkáni, kterou poškozují. Člověk pak cítí každý pohyb. Výsledkem usazování kyselin jsou tedy chronické bolesti a ztvrdnutí svalů. Tyto potíže mohou být zcela odstraněny nebo alespoň výrazně zmenšeny zásaditou stravou a zásaditou regenerací. Proto by mělo být odkyselení vždy zařazováno jako první krok při léčbě všech revmatických onemocnění. Kromě toho by se měl v jídelníčku co nejvíce omezit příjem vepřového masa, tučných sýrů a vajec. Abyste se vyhnuli nejhoršímu zatížení. Postupně je důležité přejít na stravu s neustálým příjmem zásad.

Revmatici rovněž potřebují silně zvýšenou dávku stopových prvků, jenž by měli zajistit vhodné potravinové doplňky.

Jak si pomoci

- Omezit přísun bílkovin, především konzumaci masa

- Nejíst konzervy, ale pouze čerstvou, přirozenou stravu hodně zeleniny a ovoce.

- Pít několikrát denně zeleninové šťávy, zelené potraviny, odkyselovací bylinkové čaje na pročištění organismu.

- Vyhýbejte se pobytu v chladných místnostech, kontaktu se studenou vodou a chraňte se před průvanem.

- Velmi rychlou úlevu vám přinesou zásadité koupele celého těla nebo jen nohou. Koupel o hodnotě pH 7,5-8,5 docílíte přidáním minerální soli Meine Base. Pokud chcete docílit většího úspěchu tato koupel by měla trvat min.1h a déle. Už první koupel vám přinese výraznou úlevu.

Revmatismus měkkých tkání

Při této formě jsou postiženy svaly, vazy a šlachy. Upozorňují na dlouhodobé a rozsáhlé překyselení těla. I zde je velmi důležité odkyselení těla. Dostatek zásad v podobě ovoce a zeleniny. Odkyselovací koupele, odkyselovací čaje a dostatek kvalitních potravinových doplňků.

Zde musíme být však trpěliví, protože v této míře je většinou tělo již hodně zaneseno. Proto trvá delší dobu, než pocítíte ve svalech úlevu, ale pouze důsledné odkyselení vás přivede na správnou cestu a pomůže vám překonat bolesti.                                                                                                                                   

[ zpět ]